Rutka Laskier vydala nové EP Krásná doba

R U T K A . L A S K I E R
A je to tady. Konečně už máme i fyzicky náš nový titul na Kabinet Records - 10" Rutka Laskier "Krásná doba". Speciální obal a tištěný vnitřňák s opileckým wow efektem. A máme i limit edici 10" + knížní sbírka XOEM od Šimona Sávy.
POSLOUCHEJ TADY
Křest: 11.11. RUTKA LASKIER (KŘEST) + PACINO + ZETMY | Kabinet MÚZ
event

EP Krásná doba vznikalo během světové pandemie (někdy od začátku roku 2020 až do podzimu 2021). Rutka Laskier opět nahrávala kompletně v duchu DIY, pod taktovkou baskytaristy Pavla Sikory ve zkušebně/studiu v Hrušovanech nad Jevišovkou. Kapela chtěla udělat hudebně údernější a přímočařejší punkovou desku, proto se členové rozhodli pro kratší formát EP na 10" vinylu, který bude včetně kapsy průzračný. To značí pomyslnou ztrátu závoje naivity a pohled na svět bez okolků. O cover se opět postaral šestý nehrající člen Radim Kašpárek.

Krásná Doba byla ovlivněna brněnskými nálevnami, mosteckými zastavárnami, životem na sídlišti plném drog a chlastu, stupňujícím se násilím ve světě, agresivní polarizovanou společností a pandemií, která všechny tyto temné lidské proudy umocnila. Bylo-li předchozí LP Protiklady spíše lyrické, tak na Krásné době jsou texty více epické a bez hlubších niterních rozborů vyprávějí konkrétní příběhy skutečných lidí. Šelest stromů nahradilo střílení do lidí. Srdce bušící jako vyplašený pták nahradilo piko, maty a pornografie. Kamarádi se propadají do závislostí a dluhových pastí.